laupäev, 12. jaanuar 2008

Kubuntu KDE 4.0 LiveCD kuvapildid

Eile ilmus uus KDE 4.0 ja ühtlasi lasti välja ka vastav Kubuntu LiveCD, mille abil on siis võimalik uut KDE 4.0 testida. Nüüd see ka õnnestus.
Tuleb tunnistada, et eelmiste proovitud versioonidega on tõesti väga suur samm edasi astutud. Ja kui veel viimane kord ei leidnud ma uues KDE-s midagi sellist, mis mulle meeldiks, siis nüüd on lood teised. Tunnistan, et KDE on suure suure samu edasi teinud.
Mõned pisiasjad siiski häirivad veel:
* KDE menüü ehitus on küll ilusam ja graafilisem, kui varem, kuid minu meelest tunduvalt raskemini kasutatav.
* Kahjuks antud LiveCD peal ei õnnestunud mul tööle saada KolorPaint nimelist programmi.
* Plasma visinad - peale Plasma vidinate (panin kella desktopile) asukohtade kinnistamist ei õnnestunud enam kuidagi Plasma seadistusmenüüd ette saada... Äkki tuleb kuskilt mujalt vaadata - ei tea.

Kuid üldmulje süsteemist - väga positiivne. Meeldib Dolphini failihaldur. Ka Konqueror on nüüd rohkem brauseri välimusega. Kui talt veel täiesti eemaldada failihalduri omadused, siis on täiesti kasutatav juba minu meelest. Ka süsteemi seadistus on suhteliselt lihtne ja loogiline. Ja loomulikult graafika - see on tõesti antud Kubuntu LiveCD-l ilus. Igatahes on KDE väärtus minu silmis, kes ma Gnome kasutanud olen, tunduvalt tõusnud ja ei välista enam seda, et KDE edasi arenedes tema juurde tagasi pöördun. Vaja ainult kuskile püsiv KDE 4.0 paigaldus teha.
Kuid nüüd mõned pildid ka süsteemist:
snapshot1.png
snapshot2.png
snapshot4.png
snapshot3.pngsnapshot5.pngsnapshot6.pngsnapshot7.png

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar