pühapäev, 11. juuni 2006

Valmistun ka suurt arvutit Ubuntule kolima

Kuna olen otsustanud põhjalikult endale Gnome ja Ubuntu selgeks teha, siis on mul kolitud sellele juba läptop. Nüüd on tehtud viimased uuendused, et hakata suure arvutiga mängima ja võtta sealt hetkel põhisüsteem Gentoo maha. Mitte et mul midagi Gentoo vastu oleks - lihtsalt asjade edasine käik nõuab, et Ubuntu endale iga külje pealt selgeks teha.

Hetkel mul suures arvutis kolm kõvaketast. Esimene 80GB ja siis kaks 120GB. Praegu plaan panna 80 GB peale poolele Ubuntu, siis umbes 5-10GB swap-i (kuna  vajan seda vahest väga suures mahus - näiteks mõne LiveDVD muutmisel) ja alles jäänud ruumile teha veel mõned loogilised partitsioonid Linuxile. Siis üks 120GB jääks puhtalt home jaoks ja kolmas 120GB - selle tükeldaksin ära. Tahaksin ka BSD-sid katsetada.

Praeguse tegevuse juures oli kõige keerulisem kindlasti andmete kätte saamine läptopi. See võttis ikka mitu päeva. Üritasin lolli peaga seda ikka sambaga lahendada. Lõpuks päästis aga ikka välja käsurida ja scp käsk. Selle abil polnud enam mingeid probleeme ja andmed sai ilusti kätte. Lisaks kiirendas asja läpaka kaabli otsa istutamine. Enne üritasin seda ikka üle  WiFi teha, kuid minu aeglase kaardiga.... No comments....

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar