laupäev, 27. mai 2006

Ubuntu 6.06 RC läpakal

Otsustasin siis üsna pikalt vastu pidanud Kubuntu 5.10 uuendada juba Kubuntu 6.06-le. Omast arust jälgisin kõike vajaminevat, kuid võta näpust. Ühel hetkel hakkas süsteem karjuma gstreameri pakettide puudumise üle. Eemaldasin need süsteemist ja käivitasin uuesti dist-upgrade. Ikka sama kala. Läbi vaeva (installisin ise uuema gstreameri peale) sain lõpuks niikaugele, et süsteem oleks pidanud olema nö uuendatud. Kuid nii see siiski polnud. Peale restarti - kohe nägin, et käivitus vana kernel, kuigi nägin, et tõmmati ja paigaldati uuem. Ja ka X ei käivitnud enam. X sain käsitsi tööle, kuid sellega asi ka piirdus. KDE ei käivitnud. Võrk ei käivitunud mingi valemiga. Ehk siis istusin läpakaga terminali ees (X käivitas ainult mingi vaikimisi WM-i, millega polnud mitte midagi teha). Võrku ei saanud tööle, et KDE-d uuesti paigaldada.

Siis lõin käega. Ubuntu 6.06 Flight 6 plaat oli olemas, esialgu toppisin Knoppixi sisse, selle ja Samba abiga laadisin kõik vajaminevad failid peaarvutisse.
Kui see tehtud, siis paigaldasin Ubuntu 6.06. Uuendused peale ja peakski olema hetkel viimane versioon Ubuntust. UUendusi tuleb ka praegu üsna tihti tegelikult.

Mis asja tegelikult huvitavaks teeb - mina kui põline KDE kasutaja istun nüüd Gnome otsas :) Aga selline oli tegelikult suuresti mu oma soov, et katsetada Ubuntut tema tõelise palena. Kubuntu jättis siiski sellise pooliku mulje kohati. Praeguse seisuga võib öelda, et Ubuntu töötab Gnomega tõesti hulga paremini. Kõik seadistused on lihtsasti tehtavad. Kõik õpetused on üheselt aru saadavad. Ja nii hull see Gnome ka ei tundu. Loodetavasti naine harjub ka vahetusega ära :) MSN-is juba lobiseb ja netis ka surfab :)

Natuke infot siis ka: Minu läpakas Compaq Evo n610c, ATI Radeon Mobility 7500 VGA, Avaya Orinoco kiviga PCMCIA kaart, muus ei oskagi rohkem öelda. 756MB midagi mälu. Kogu staff töötas sisuliselt out-of-the-box. Susbend ja hibernate samuti. See oli väga meeldiv üllatus. VGA draiverid vahetasin ära DRI omade vastu. Jõudluse kasv pea kolmekordne glxgearsi andmetel. WiFi-t paigaldamise ajal tööle ei saanud. Peamine põhjus arvatavasti, et mul WEP Key-d Hex-is. Kuid peale startimist natuke seadistamist ja korras.

Eks siis ole näha, kaua Ubuntu mu läpakas vastu peab ;)

pühapäev, 14. mai 2006

Ikka veel jama open_basedir-i ja VHCS-iga

Enne lõplikult zerver.ee-st loobumist pean veel kiiruga mõned asjad korda ajama. Nimelt on paar olulist puudust praeguses VHCS-i confis. Üks nendest on open basedir, mida VHCS tahab kangesti iga kord domeenidele tagasi panna, kui ta ennast restardib ja teine on kti.spottraining.org  domeen. Viimase liiklus hakkab kohe peale VHCS-i restarti alati liikuma taas spottraining.org peale. Sest viimase domeeni apache confis on sees *.spottraining.org tähis. Igatahes kirjutasin juba vastavad küsimused VHCS-i tugifoorumisse ja loodan nendele lahenduse leida.

kolmapäev, 3. mai 2006

Uus videokaart

Otsustasin ka siis XGL-i mõnusid nautida ja vahetasin oma ATI kaardi välja hoopis nVidia GeForce 6600GT vastu. Selle abiga tunduvalt lihtsam Linuxi all draivereid paigaldada ja ka jõudlus kõvasti parem. FPS hüppas mitmetuhande punkti võrra kohe. XGL-i sain ka isegi Gentoos KDE-s tööle, kuid KDE ei toeta just kõige paremini seda tehnoloogiat. Seega lülitasin ta välja. Kuid nüüd saab rahus kirjutada ülevaateid  näiteks Kororaa XGL-i kohta jne.

Endiselt osa domeene zerver.ee peal

Endiselt on jäänud osa domeene zerver.ee peale. Kuid järk järgult neid sealt ka üle kolin. Täna sai lõpuks netiturg.ee ja suvi.pri.ee üle kolitud. Peamised põhjused jamamisel olid minu DNS serveri probleem, mille SOA kirje ei vastanud tegelikusele domeenidel. Igatahes olen leidnud nüüd ka juba lahenduse sellele ja saab selle siiski varsti korda.